Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Ineptia lui Ioan Sabau – Turbina gravitationala

Creat de silvianlica, Iulie 27, 2010, 04:22:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

odragos

Ioan, recunoaste-ti erorile de calcul ca sa te putem ajuta.
The needs of the many outweigh the needs of the few

ioan


Raspuns la mesajul d-lui 0dragos nr. #1095 : Iunie 30, 2013.

"Ioan, recunoaste-ti erorile de calcul ca sa te putem ajuta."

Raspuns ioan:calculele dvs sunt eronate, ale male sunt corecte fiind realizate, in doua faze, conf. lista 8, fig. 1 si fig. N/2.

Orakle

Citat din: odragos din Iunie 30, 2013, 06:00:04 PM
Ioan, recunoaste-ti erorile de calcul ca sa te putem ajuta.
Citat din: ioan
Raspuns la mesajul d-lui 0dragos nr. #1095 : Iunie 30, 2013.

"Ioan, recunoaste-ti erorile de calcul ca sa te putem ajuta."

Raspuns ioan:calculele dvs sunt eronate, ale male sunt corecte fiind realizate, in doua faze, conf. lista 8, fig. 1 si fig. N/2.

De multe ori cand va vad postarile ma intreb mai in gluma mai in serios.Cine este mai dus cu capul ? Senilul de Ioan sau cei care isi pun mintea cu el.
:)

zec

 @odragos
Acelasi lucru m-am intrebat si eu.Pana la urma cine se face vinovat de cele 74 de pagini?
O fi si ambitia lui Ioan de a repeta la infinit calcule facute de el.Dar si ambitia lui Electron de a al face pe Ioan sa isi recunoasca greselile.Acest lucru nu se va intampla nici daca ar discuta 1000 de pagini.E evident ca sa mers prea departe cu acest topic.

odragos

Mai copii, am spus si eu de nenumarate ori ca Ioan nu va recunoaste niciodata adevarul. Nu poate! Cum naiba sa recunoasca faptul ca 20 de ani a urmarit o prostie?
Dar, pe de alta parte, este amuzant sa-l urmaresti incercand sa justifice prostiile pe care le debiteaza. Oricare dintre noi intelege ca morisca lui nu poate produce mai multa energie decat consuma ... practic instantaneu. El NU VREA sa priceapa de 20 de ani. Marturisesc faptul ca sunt rau si imi face placere sa il torturez aratandu-i de ce nu merge.
Stiu ca nu este frumos din partea mea, dar daca nu il pot face sa taca, macar il pot chinui.

Regret Ioane, pur si simplu nu poti intelege functionarea moristii tale. Iti lipsesc studiile si probabil nici la capitolul "hardware & software" nu stai prea bine.
Nu vei reusi NICIODATA sa obtii mai multa energie decat consumi cu morisca ta. Conceptul tau incalca principiile termodinamicii clasice care spun ca transformarea ENERGIEI (nu a fortei, care nu poate fi transformata) in energie se face TOTDEAUNA cu pierderi. Nu-ti face griji, stiu ca nu pricepi si ca tu crezi si vei crede in continuare ca ai dreptate. Electron are rabdare de sfant, iar eu ... eu ma simt bine.
The needs of the many outweigh the needs of the few

Electron

Citat din: ioan din Iunie 30, 2013, 08:16:46 PM
Raspuns ioan:calculele [...], ale male sunt corecte fiind realizate, in doua faze, conf. lista 8, fig. 1 si fig. N/2.
ioan, continui sa MINTI cu NERUSINARE! Calculele tale sunt GRESITE si NU SUNT CONFORME LISTEI  [8]. Iti repet calculele care DOVEDESC acest lucru:

Iata ioan calculul CORECT al inaltimilor coborate de cele 8 greutati la PRIMA FAZA, CONFORM LISTEI [8], pe care o citez aici partial ca sa vezi ce valori ai propus chiar tu in aceasta lista:
Citat din: Electron din Mai 30, 2013, 10:45:18 AM
[8]

hg1'i.ciclu = ~10.5m (la inceput de CICLU)
hg1'f.pr.fa = ~9.516m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg2'i.ciclu = ~9.187m (la inceput de CICLU)
hg2'f.pr.fa = ~8.203m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg3'i.ciclu = ~7.875m (la inceput de CICLU)
hg3'f.pr.fa = ~6.891m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg4'i.ciclu = ~6.563m (la inceput de CICLU)
hg4'f.pr.fa = ~5.579m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg5'i.ciclu = ~5.251m (la inceput de CICLU)
hg5'f.pr.fa = ~4.267m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg6'i.ciclu = ~3.938m (la inceput de CICLU)
hg6'f.pr.fa = ~2.955m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg7'i.ciclu = ~2.625m (la inceput de CICLU)
hg7'f.pr.fa = ~1.641m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg8'i.ciclu = ~1.312m (la inceput de CICLU)
hg8'f.pr.fa = ~0m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

C1) Asa cum am calculat mai inainte pentru G3', facem calculul pentru toate 8 greutatile care coboara la PRIMA FAZA:

hg1'coborare PRIMA FAZA = hg1'i.ciclu - hg1'f.pr.fa = ~10.5m - ~9.516m = ~0.984m.

hg2'coborare PRIMA FAZA = hg2'i.ciclu - hg2'f.pr.fa = ~9.187m - ~8.203m = ~0.984m.

hg3'coborare PRIMA FAZA = hg3'i.ciclu - hg3'f.pr.fa = ~7.875m - ~6.891m = ~0.984m.

hg4'coborare PRIMA FAZA = hg4'i.ciclu - hg4'f.pr.fa = ~6.563m - ~5.579m = ~0.984m.

hg5'coborare PRIMA FAZA = hg5'i.ciclu - hg5'f.pr.fa = ~5.251m - ~4.267m = ~0.984m.

hg6'coborare PRIMA FAZA = hg6'i.ciclu - hg6'f.pr.fa = ~3.938m - ~2.955m = ~0.983m.

hg7'coborare PRIMA FAZA = hg7'i.ciclu - hg7'f.pr.fa = ~2.625m - ~1.641m = ~0.984m.

hg8'coborare PRIMA FAZA = hg8'i.ciclu - hg8'f.pr.fa = ~1.312m - ~0m = ~1.312m.

Dupa cum vezi, pentru absolut NICI UNA din cele 8 greutati, rezultatul SCADERII nu da valoarea "0.984375m". Asta DOVEDESTE ca ai GRESIT la calculul celor 8 valori si ca ai calculat media aritmetica a altceva decat a inaltimilor coborate la PRIMA FAZA.


C2) Bun, acum facem suma celor 8 inaltimi coborate la PRIMA FAZA sa vedem ce obtinem:

hTOTAL COBORARE PRIMA FAZA = hg1'coborare PRIMA FAZA + hg2'coborare PRIMA FAZA + hg3'coborare PRIMA FAZA + hg4'coborare PRIMA FAZA + hg5'coborare PRIMA FAZA + hg6'coborare PRIMA FAZA + hg7'coborare PRIMA FAZA + hg8'coborare PRIMA FAZA  = ~0.984m + ~0.984m + ~0.984m + ~0.984m + ~0.984m + ~0.983m + ~0.984m + ~1.312m = ~8.199m

Iata deci ca, CONFORM LISTEI [8], suma nu este "7.875m", ca atare asta este DOVADA ca ai GRESIT si continui sa gresesti cu INEPTIILE cu care tot insisti.


C3) In final, calculam media aritmetica a celor 8 inaltimi coborate la PRIMA FAZA. Pentru asta, luam suma lor si o impartim la 8:

hCOBORARE MEDIE PRIMA FAZA = hTOTAL COBORARE PRIMA FAZA / 8 = ~8.199m / 8 = ~1.025m

Iata deci ca, CONFORM LISTEI [8], media coborarilor la PRIMA FAZA nu este "0.984375m", ca atare asta este DOVADA ca ai GRESIT si continui sa GRESESTI cu INEPTIILE cu care tot insisti.


Ca atare ioan, ar fi cazul sa iti crape obrazul de rusine, iar tu cat mai curand sa iti recunosti GRESELILE si sa renunti la MINCIUNILE tale NERUSINATE apropos de LISTA [8]. Ar fi cazul sa fii atent, ca sunt doar OPERATII ELEMENTARE implicate, iar insistenta ta in EROARE e cea mai clara DOVADA ca esti INCAPABIL sa faci si cele mai simple operatii aritmetice. Pana nu faci acest lucru, vei DEMONTRA in continuare ca esti doar un SARLATAN ORDINAR si vom bate pasul pe loc numai si numai din cauza ta. Poti sa verifici faptul ca toate aceste calcule se refera la PRIMA FAZA, dar nu putem continua din cauza MINCIUNILOR tale. Rusine sa-ti fie, ioan!


e-
Don't believe everything you think.

ioan

Ptr electron

Iti dovedesc faptul ca lista 8 este corecta cu calcule si argumente, daca promiti ca NU anulezi mesajul URMATOR cu SPAM.

In locul unui SPAM, dvs trebuie sa dovediti cu argumente faptul ca aveti DREPTATE, nu inventatorului ci vizitatorilor acestui forum.

Opinia inventatorului:

hg8'f.pr.fa = ~0m (la finalul primei faze, 75% din ciclu) AFIRMATIE CORECTA

hg8'coborare PRIMA FAZA = hg8'i.ciclu - hg8'f.pr.fa = ~1.312m - ~0m = ~1.312m. AFIRMATIE GRESITA

hCOBORARE MEDIE PRIMA FAZA = hTOTAL COBORARE PRIMA FAZA / 8 = ~8.199m / 8 = ~1.025m.  CALCULE ERONATE

Pot dovedii ce AFIRM, daca sunt lasat s-o fac...




Electron

Citat din: ioan din Iulie 01, 2013, 11:07:41 AM
Ptr electron

Iti dovedesc faptul ca lista 8 este corecta cu calcule si argumente, daca promiti ca NU anulezi mesajul URMATOR cu SPAM.
ioan, tu esti chiar INCAPABIL sa citesti ce iti raspund? Citeste cu atentie:

PROBLEMA NU E CA LISTA [8] AR FI GRESITA (asta e irelevant pentru ce iti cer eu), PROBLEMA ESTE CA TU MINTI DESPRE CONTINUTUL EI (vezi postarea de mai sus in care am sublinat cu rosu si am scris cu litere marite MINCIUNILE tale).

Deci, ioan, nu CORECTITUDINEA LISTEI [8] o contest eu, ci iti atrag atentia ca tu MINTI despre acea lista, afirmand (MINTIND) cu NERUSINARE ca eu am facut calcule care ar fi neconforme listei [8]. Ti-am prezentat aici calculele cu lista [8] cu tot, sa vezi ca am facut OPERATII ELEMENTARE pe baza listei [8], cu valorile tale. Asta inseamna CONFORM LISTEI [8]. Nu-ti permit sa MINTI ca am gresit cand DOVADA ca MINTI este in fata tuturor! Ai priceput macar acum, sau tot nu ai priceput?

CitatIn locul unui SPAM, dvs trebuie sa dovediti cu argumente faptul ca aveti DREPTATE, nu inventatorului ci vizitatorilor acestui forum.
ioan, DOVADA este in fata ta si a vizitatorilor acestui forum. Am prezentat LISTA [8] cu valorile tale si CALCULELE mele cu acele valori. Am obtinut alte valori decat cele pe care le repeti tu in INEPTIILE tale, ca atare am DOVEDIT ca GRESESTI. Faptul ca tu MINTI ca eu as fi gresit la calcule DOVEDESTE doar ca est INCAPABIL sa faci acele calcule ELEMENTARE si cu asta te faci de rusine de fiecare data. Cand iti vei retrage MINCIUNILE putem continua calculele la PRIMA FAZA, pana atunci batem pasul pe loc numai si numai din cauza ta.

CitatOpinia inventatorului:

hg8'f.pr.fa = ~0m (la finalul primei faze, 75% din ciclu) AFIRMATIE CORECTA
ioan, faptul ca lista [8] contine aceasta valoare nu e chestiune de "opinie"! Ti-am citat lista sa o vezi si se poate verifica faptul ca valoarea asta este cea din lista [8].

Citathg8'coborare PRIMA FAZA = hg8'i.ciclu - hg8'f.pr.fa = ~1.312m - ~0m = ~1.312m. AFIRMATIE GRESITA
Ok, deci esti INCAPABIL sa faci o simpla SCADERE! Cu asta ai DOVEDIT singur ca esti un INCOMPETENT care habar nu are ce face si care cerand bani de la "investitori" pentru astfel de INEPTII este doar un SARLATAN ORDINAR. Rusine sa-ti fie, ioan!

CitathCOBORARE MEDIE PRIMA FAZA = hTOTAL COBORARE PRIMA FAZA / 8 = ~8.199m / 8 = ~1.025m.  CALCULE ERONATE
Bun, deci nici SCADERI nici SUME si nici IMPARTIRI nu stii sa faci, ioan! Daca nu ti-e rusine sa te prezinti in acest hal in fata acestui forum, eu ce sa-ti fac?

CitatPot dovedii ce AFIRM, daca sunt lasat s-o fac...
ioan, orcat de genial te-ai crede, MATEMATICA nu ai cum sa o modifici cu inepta ta "inventie"! Cand o sa fii capabil sa faci OPERATII ARITMETICE ELEMENTARE sa reverifici calculele mele (C1, C2 si C3) si sa-ti RETRAGI MINCIUNILE! Eu astept, ca rabdare am destula.



e-
Don't believe everything you think.

Electron

ioan, ca fapt divers, la PRIMA FAZA:

De pe Ecosapiens.ro:
Citat[SPAM]
– conf. inventie si fig. N/2, greutatea care se ridica (in speta, G8') este localizata la altitudinea minima, se afla pe circumferinta in cadranul IV, la 275.6 grade, inainte de dreapta CC' cu 5.6 grade. Deci dle Electron greutatea G8' nu se afla la 0 m de baza turbinei si nu poate sa coboare ~1.312m
– In concluzie conf. inventie si fig. N/2, greutatea care se ridica (in speta, G8') este localizata la altitudinea minima, se afla pe circumferinta in cadranul IV, la 275.6 grade, inainte de dreapta CC' cu 5.6 grade si are o inaltime de aproximativ 0.328m (h=~0.328m), fata de baza turbinei gravitationale.
[SPAM]
vs.

Citat din: ioan din Iulie 01, 2013, 11:07:41 AM
Iti dovedesc faptul ca lista 8 este corecta cu calcule si argumente, [...]

hg8'f.pr.fa = ~0m (la finalul primei faze, 75% din ciclu) AFIRMATIE CORECTA
Tu chiar nu pricepi ioan ca te CONTRAZICI singur in aceste fragmente? Ambele nu pot sa fie corecte deodata, fiecare il ANULEAZA pe celalalt. Citeste cu atentie, ca tu cu manuta ta de INCOMPETENT ai scris ambele fragmente!

CitatPot dovedii ce AFIRM, daca sunt lasat s-o fac...
Nu poti ioan, pentru ca e IMPOSIBIL sa ai dreptate cand TE CONTRAZICI singur. Macar putintica LOGICA daca ai avea ai inceta cu astfel de INEPTII.

PS: iti repet ca e IRELEVANT faptul ca lista [8] e INCOMPATIBILA cu fig N/2 (asta dovedeste doar cat de INCAPABIL esti sa faci estimari coerente), PROBLEMA este ca tu MINTI ca eu as fi facut calcule neconforme listei [8], iar DOVADA ca MINTI este in calculele prezentate de mine mai sus.


e-
Don't believe everything you think.

odragos

Citathg8'coborare PRIMA FAZA = hg8'i.ciclu - hg8'f.pr.fa = ~1.312m - ~0m = ~1.312m. AFIRMATIE GRESITA
Asta cu siguranta le demonstreaza investitorilor ca stii despre ce vorbesti!
O sa mor de ras :)
The needs of the many outweigh the needs of the few

ioan

#1105
Ptr Electron

Vizitatorii acestui forum au discernamant si pot analiza ambele OPINII.

Datorita zecilor de SPAM-uri a fost numai OPINIA dvs postata.

Nu ai raspuns, la mesajul anterior, renunti la SPAM si iti dovedesc ca ai gresit.

Daca spun PROSTII si fac calcule GRESITE se poate constata foarte usor, deoarece oricine poate face operatii de baza precum: adunare, scadere, inmultire si impartire.

Inventatorul posteaza argumente si explicatii la calcule, care trebuie INFIRMATE fara a utiliza SPAM.

Inventatorul

odragos

Exact Ioan:
Am constatat TOTI cu maxima usurinta ca spui prostii si faci calcule gresite:
=====
"hg8'coborare PRIMA FAZA = hg8'i.ciclu - hg8'f.pr.fa = ~1.312m - ~0m = ~1.312m. AFIRMATIE GRESITA"
=====
Nu stii nici macar sa scazi doua numere !!
Ooooof, oooof, of!
The needs of the many outweigh the needs of the few

Electron

Citat din: ioan din Iulie 01, 2013, 12:30:31 PM
Vizitatorii acestui forum au discernamant si pot analiza ambele OPINII.
ioan, noi aici nu discutam OPINII ci rezultatele unor CALCULE ARITMETICE ELEMENTARE. Daca nu poti pricepe, e problema ta si te faci singur de toata rusinea.

CitatDatorita zecilor de SPAM-uri a fost numai OPINIA dvs postata.
In primul rand, eu nu am postat "opinii" ci CALCULE si REZULTATE MATEMATICE. Vezi calculele C1, C2 si C3.

In al doilea rand, "opinia" ta INEPTA este postata si am citat-o si eu de cateva ori.

Faptul ca tu ai impresia ca repetand la infinit aceleasi INEPTII are vreo greutate in dialog, este doar dovada INCOMPETENTEI tale. Pe acest forum nu se permite repetarea fara nici o justificare a acelorasi fragmente iar si iar. De aceea intri la SPAM.

CitatNu ai raspuns, la mesajul anterior, renunti la SPAM si iti dovedesc ca ai gresit.
Nu eu trebuie sa renunt la SPAM, ci tu, ioan. Cat de paralel esti cu lumea pe care traiesti incat sa nu pricepi asta?

CitatDaca spun PROSTII si fac calcule GRESITE se poate constata foarte usor, deoarece oricine poate face operatii de baza precum: adunare, scadere, inmultire si impartire.
Da, cu asta suntem perfect de acord. Acum, necazul este ca tu desi ai facut CALCULE GRESITE (DEMONSTRATIA MATEMATICA e mai sus) nu vrei sa ti le corectezi, dar nici nu vrei sa-ti retragi MINCIUNILE cum ca eu as fi facut calcule NECONFORME LISTEI [8].

CitatInventatorul posteaza argumente si explicatii la calcule, care trebuie INFIRMATE fara a utiliza SPAM.
Da, ti-au fost INFIRMATE cu CALCULELE mele postate mai sus. Ce mai vrei?

Eu de la tine vreau sa iti recunosti GRESELILE (chiar daca nu vrei sa ti le corectezi) si sa-ti RETRAGI MINCIUNILE, cu scuzele de rigoare. Astept, ca sa putem avansa cu CALCULELE de la PRIMA FAZA. Deocamdata batem pasul pe loc, numai si numai din cauza ta. Rusine sa-ti fie, ioan!


e-
Don't believe everything you think.

ioan

#1108
[SPAM]

Electron

ioan, vad ca inca nu pricepi. Citeste cu atentie ca e SIMPLU:


Iata fragmentul RELEVANT pentru PRIMA FAZA din lista [8]. Aceste valori le-ai dat tu cu manuta ta si pe care in plus le declari "corecte", inclusiv hg8'f.pr.fa = ~0m.
Citat din: Electron din Mai 30, 2013, 10:45:18 AM
[8]

hg1'i.ciclu = ~10.5m (la inceput de CICLU)
hg1'f.pr.fa = ~9.516m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg2'i.ciclu = ~9.187m (la inceput de CICLU)
hg2'f.pr.fa = ~8.203m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg3'i.ciclu = ~7.875m (la inceput de CICLU)
hg3'f.pr.fa = ~6.891m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg4'i.ciclu = ~6.563m (la inceput de CICLU)
hg4'f.pr.fa = ~5.579m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg5'i.ciclu = ~5.251m (la inceput de CICLU)
hg5'f.pr.fa = ~4.267m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg6'i.ciclu = ~3.938m (la inceput de CICLU)
hg6'f.pr.fa = ~2.955m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg7'i.ciclu = ~2.625m (la inceput de CICLU)
hg7'f.pr.fa = ~1.641m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)

hg8'i.ciclu = ~1.312m (la inceput de CICLU)
hg8'f.pr.fa = ~0m (la finalul primei faze, 75% din ciclu)
In mod evident, aceste valori NU SUNT COMPATIBILE cu figurile tale si nici cu geometria descrisa in "inventia" ta (de aceea rezultatele calculelor nu se potrivesc cu restul INEPTIILOR TALE), dar pentru ca insisti sa le declari "corecte" (si pentru ca e clar ca esti INCAPABIL sa faci estimari mai bune), eu iti TOLEREZ aceste valori, pentru ca sunt ale tale.

Deci, asta este LISTA [8] pentru PRIMA FAZA, nu alte valori. E clar acum?

Bun, pe baza acestor valori ale tale, pe care insisti sa le declari "corecte", am facut calculele C1, C2 si C3 citate mai jos. Repet, aceste calcule sunt CONFORME LISTEI [8] citate mai sus, pentru ca folosesc exclusiv valorile date de tine in aceasta lista. Fii atent ca sunt CALCULE ARITMETICE ELEMENTARE (scaderi la C1, adunari la C2 si o impartire la C3). Aritmetica e una singura, nu e chestiune de "opinie". Asa ca pune frumusel mana pe un calculator de buzunar si verifica aceste calcule, daca de mana esti INCAPABIL sa le verifici.

Daca reusesti sa le verifici, te invit sa CONFIRMI faptul ca sunt CORECTE si CONFORME listei [8]. Cu aceasta ocazie iti repet ca pana nu-ti retragi MINCIUNILE cum ca nu as fi facut calcule conforme listei [8], si pana nu-ti ceri scuze in fata acestui forum pentru aceste MINCIUNI NERUSINATE, restul calculelor de la PRIMA FAZA sunt blocate numai si numai din cauza ta.

Citat din: Electron din Iunie 18, 2013, 03:17:59 PM
C1) Asa cum am calculat mai inainte pentru G3', facem calculul pentru toate 8 greutatile care coboara la PRIMA FAZA:

hg1'coborare PRIMA FAZA = hg1'i.ciclu - hg1'f.pr.fa = ~10.5m - ~9.516m = ~0.984m.

hg2'coborare PRIMA FAZA = hg2'i.ciclu - hg2'f.pr.fa = ~9.187m - ~8.203m = ~0.984m.

hg3'coborare PRIMA FAZA = hg3'i.ciclu - hg3'f.pr.fa = ~7.875m - ~6.891m = ~0.984m.

hg4'coborare PRIMA FAZA = hg4'i.ciclu - hg4'f.pr.fa = ~6.563m - ~5.579m = ~0.984m.

hg5'coborare PRIMA FAZA = hg5'i.ciclu - hg5'f.pr.fa = ~5.251m - ~4.267m = ~0.984m.

hg6'coborare PRIMA FAZA = hg6'i.ciclu - hg6'f.pr.fa = ~3.938m - ~2.955m = ~0.983m.

hg7'coborare PRIMA FAZA = hg7'i.ciclu - hg7'f.pr.fa = ~2.625m - ~1.641m = ~0.984m.

hg8'coborare PRIMA FAZA = hg8'i.ciclu - hg8'f.pr.fa = ~1.312m - ~0m = ~1.312m.

Dupa cum vezi, pentru absolut NICI UNA din cele 8 greutati, rezultatul SCADERII nu da valoarea "0.984375m". Asta DOVEDESTE ca ai GRESIT la calculul celor 8 valori si ca ai calculat media aritmetica a altceva decat a inaltimilor coborate la PRIMA FAZA.


C2) Bun, acum facem suma celor 8 inaltimi coborate la PRIMA FAZA sa vedem ce obtinem:

hTOTAL COBORARE PRIMA FAZA = hg1'coborare PRIMA FAZA + hg2'coborare PRIMA FAZA + hg3'coborare PRIMA FAZA + hg4'coborare PRIMA FAZA + hg5'coborare PRIMA FAZA + hg6'coborare PRIMA FAZA + hg7'coborare PRIMA FAZA + hg8'coborare PRIMA FAZA  = ~0.984m + ~0.984m + ~0.984m + ~0.984m + ~0.984m + ~0.983m + ~0.984m + ~1.312m = ~8.199m

Iata deci ca, CONFORM LISTEI [8], suma nu este "7.875m", ca atare asta este DOVADA ca ai GRESIT si continui sa gresesti cu INEPTIILE cu care tot insisti.


C3) In final, calculam media aritmetica a celor 8 inaltimi coborate la PRIMA FAZA. Pentru asta, luam suma lor si o impartim la 8:

hCOBORARE MEDIE PRIMA FAZA = hTOTAL COBORARE PRIMA FAZA / 8 = ~8.199m / 8 = ~1.025m

Iata deci ca, CONFORM LISTEI [8], media coborarilor la PRIMA FAZA nu este "0.984375m", ca atare asta este DOVADA ca ai GRESIT si continui sa GRESESTI cu INEPTIILE cu care tot insisti.

Daca vrei sa schimbam lista [8] cu alta lista, putem face si asta. Putem chiar folosi o lista de valori calculate geometric conform figurilor tale, folosind unghiurile necesare, nu estimari aiuristice cum ai tu in lista [8]. Dar asta e ALTA CHESTIUNE. Nu se poate sa dai singur valori AIUREA in lista [8], sa declari ca sunt "corecte", iar apoi sa afirmi ca ce calcule am facut eu CONFORME listei [8] sunt "gresite". Am folosit numai si numai valorile date de tine in lista [8], asta inseamna a face calcule CONFORME CU ACEA LISTA. Ar trebui sa-ti crape obrazul de rusine pentru MINCIUNILE tale NERUSINATE.

Daca tu nu vrei sa pricepi acest lucru, e problema ta, pentru ca DEMONSTREZI singur ca esti INCOMPETENT si ca din cauza ta sunt blocate calculele urmatoare. Daca nici macar OPERATII ARITMETICE ELEMENTARE nu esti in stare sa verifici, si insisti sa MINTI ca as fi gresit eu la calculele C1, C2 si C3 ca fiind neconforme listei [8], atunci asta este, ramanem blocati la PRIMA FAZA, printre altele din cauza INCOMPETENTEI tale. Presupun ca te incanta sa te vada "investitorii" in aceasta ipostaza de INCOMPETENT si de aceea insisti sa batem pasul pe loc. E alegerea ta, eu as vrea sa continuam cu CALCULELE si ANALIZA.


e-
Don't believe everything you think.