Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Ineptia lui Ioan Sabau – Turbina gravitationala

Creat de silvianlica, Iulie 27, 2010, 04:22:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

odragos

#735
Domnule Ioan, daca v-ati fi ostenit sa cititi postarea mea cu cel putin jumatate din atentia pe care o pretindeti altora (pe care de altfel va permiteti cu nerusinare sa ii acuzati de lipsa de pregatire sau de rea-vointa) ati fi aflat cu exactitate ce anume cred eu despre dv. si nu mi-ati mai fi cerut in mod inutil sa va fac demonstratii dupa demonstratii in ciuda faptului ca va lipseste capacitatea de a le intelege. De vreme ce v-am demonstrat deja pe forumul anterior ce este in neregula cu abordarea dv. nu vad rostul in a o face din nou cata vreme capacitatea dv. de a relationa corespunzator cu lumea inconjuratoare pare a fi la fel de scazuta. De asemenea, cred ca pe acest forum vi s-a explicat foarte bine pana acum situatia concreta, extrem de deplorabila a asa-ziselor dv. demonstratii care sunt basme de adormit copii. Astfel, nu vad nici un motiv de a adauga si eu aceleasi informatii si a ocupa in mod inutil spatiul de pe forum.
Va voi face totusi politetea de a va promite ca voi posta din nou calculul energetic al moristii dv. cu UNICA dar ABSOLUTA conditie de a-mi demonstra capacitatea dv. de intelegere prin explicarea campului de forte conservative. Daca veti reusi sa imi definiti macar aceasta notiune de baza, esentiala in problema in cauza, voi considera ca exista un vocabular comun si o premiza a unei intelegeri reciproce si aveti cuvantul meu ca voi posta calculul ce demonstreaza ca masina imaginata nu face nimic altceva decat sa transforme cu pierderi energia cheltuita pentru ridicarea greutatilor in energia mecanica de rotatie a moristii.
In viitor, ar trebui sa va abtineti de la a va atribui singur titlul de "inventator" pentru ca nu sunteti detinatorul nici unui brevet de inventie. Sunteti doar un alt visator care a fost refuzat de OSIM. Ghinionul dv. desigur, pentru ca alti visatori au avut parte de verificatori extrem de slabi sau de corupti si au primit brevete de inventie extrem de nemeritate pentru tot soiul de nerozii. De aemenea, va rog sa nu mai faceti referire la tiparirea in Buletinul Oficial de Proprietate Intelectuala al OSIM a Cererii dv. de Brevet de Inventie ca la un atricol sau lucrare stiintifica. BOPI nu este nimic altceva decat echivalentul unui ziar cu anunturi publicitare in care OSIM face reclama cererilor de brevete astfel incat eventualii detinatori ai unor brevete similare sa poata contesta cererea dv. Nimeni nu analizeaza validitatea stiintifica a pretentiilor tiparite in BOPI sau in cererea de brevet pana cand nu trece o perioada rezonabila de la momentul publicarii pentru depunerea de contestatii.

Doar ca sa fie extrem de clar: NU O SA MA OSTENESC SA VA DEMONSTREZ NIMIC PANA CAND NU IMI VETI PUTEA EXPLICA IN CUVINTELE DV. CE ESTE UN CAMP DE FORTE CONSERVATIVE. ACEASTA NOTIUNE ESTE ESENTIALA IN CAZUL DE FATA. NU ARE ROST SA FAC DEMONSTRATII PE CARE NU LE PUTETI INTELEGE.
The needs of the many outweigh the needs of the few

ioan

Ptr dl odragos,
raspuns la  mesaj #735, pag 50, 2013.

Citat odragos: "Domnule Ioan, daca v-ati fi ostenit sa cititi postarea mea cu cel putin jumatate din atentia pe care o pretindeti altora (pe care de altfel va permiteti cu nerusinare sa ii acuzati de lipsa de pregatire sau de rea-vointa) ati fi aflat cu exactitate ce anume cred eu despre dv. si nu mi-ati mai fi cerut in mod inutil sa va fac demonstratii dupa demonstratii in ciuda faptului ca va lipseste capacitatea de a le intelege. De vreme ce v-am demonstrat deja pe forumul anterior ce este in neregula cu abordarea dv. nu vad rostul in a o face din nou cata vreme capacitatea dv. de a relationa corespunzator cu lumea inconjuratoare pare a fi la fel de scazuta. De asemenea, cred ca pe acest forum vi s-a explicat foarte bine pana acum situatia concreta, extrem de deplorabila a asa-ziselor dv. demonstratii care sunt basme de adormit copii. Astfel, nu vad nici un motiv de a adauga si eu aceleasi informatii si a ocupa in mod inutil spatiul de pe forum.
Va voi face totusi politetea de a va promite ca voi posta din nou calculul energetic al moristii dv. cu UNICA dar ABSOLUTA conditie de a-mi demonstra capacitatea dv. de intelegere prin explicarea campului de forte conservative. Daca veti reusi sa imi definiti macar aceasta notiune de baza, esentiala in problema in cauza, voi considera ca exista un vocabular comun si o premiza a unei intelegeri reciproce si aveti cuvantul meu ca voi posta calculul ce demonstreaza ca masina imaginata nu face nimic altceva decat sa transforme cu pierderi energia cheltuita pentru ridicarea greutatilor in energia mecanica de rotatie a moristii.
In viitor, ar trebui sa va abtineti de la a va atribui singur titlul de "inventator" pentru ca nu sunteti detinatorul nici unui brevet de inventie. Sunteti doar un alt visator care a fost refuzat de OSIM. Ghinionul dv. desigur, pentru ca alti visatori au avut parte de verificatori extrem de slabi sau de corupti si au primit brevete de inventie extrem de nemeritate pentru tot soiul de nerozii. De aemenea, va rog sa nu mai faceti referire la tiparirea in Buletinul Oficial de Proprietate Intelectuala al OSIM a Cererii dv. de Brevet de Inventie ca la un atricol sau lucrare stiintifica. BOPI nu este nimic altceva decat echivalentul unui ziar cu anunturi publicitare in care OSIM face reclama cererilor de brevete astfel incat eventualii detinatori ai unor brevete similare sa poata contesta cererea dv. Nimeni nu analizeaza validitatea stiintifica a pretentiilor tiparite in BOPI sau in cererea de brevet pana cand nu trece o perioada rezonabila de la momentul publicarii pentru depunerea de contestatii.
Doar ca sa fie extrem de clar: NU O SA MA OSTENESC SA VA DEMONSTREZ NIMIC PANA CAND NU IMI VETI PUTEA EXPLICA IN CUVINTELE DV. CE ESTE UN CAMP CONSERVATIV DE FORTE. ACEASTA NOTIUNE ESTE ESENTIALA IN CAZUL DE FATA. NU ARE ROST SA FAC DEMONSTRATII PE CARE NU LE PUTETI INTELEGE."


Raspunsul inventatorului:
Daca ai fi lecturat lucrarile inventatorului ai fi stiut faptul ca: inventatorul chiar este inventator caci are doua tehnologii BREVETATE

1 – Brevet de invenţie nr. 103644   ''Îmbinare prin jontare a grinzilor'' 

publicat la data de 22.09.1993.


2 – Brevet de invenţie nr. 104221 ''Procedeu de fixare a unui ansamblu de lagăr, în construcţii metalice'' publicat la data de 22.11.1993.

Dvs cate tehnologii brevetate aveti?

Referitor la calcule:

Dvs v-ati laudat cu ele.

Inventatorul doar a solicitat sa dovediti toate afirmatiile din mesaj si sa postati calculele dvs la acest topic.

Inventatorul a mai afirmat faptul ca ati realizat calcule NEADECVATE INVENTIEI, deoarece ati afirmat ca inventia produce PIERDERI.

Daca dvs postati calculele, inventatorul o sa DOVEDEASCA ceea ce a AFIRMAT in ambele mesaje.

In ceea ce priveste solicitatrea dvs.,  sa va fie extrem de clar: NU O SA MA OSTENESC SA VA EXPLIC CE ESTE UN CAMP CONSERVATIV DE FORTE, pana nu dovediti cu calcule adecvate CA INTELEGETI INVENTIA.   

Inventatorul turbinelor gravitaţionale, Ioan Sabau, pensionar.

odragos

#737
Prostii!
Am cautat numerele brevetelor de inventie in baza de date a OSIM-ului si nu le-am gasit. La cautarea cu numele "SABĂU" am obtinut rezultatele:

"Au fost găsite 15 înregistrări

ECUAŢIA DE CĂUTARE:
Inventator = SABĂU

Pag.: 1

Nr.crt.   Nr. Dosar    Nr. Brevet    Clasa principală   Titlul în limba română
1   142513   00107327   H01M 4/06   ELECTROD DE CĂRBUNE FOLOSIT LA FABRICAREA BATERIILOR GALVANICE
2   147321   00109040   F16L 13/00   DISPOZITIV PENTRU REALIZAREA RAMIFICAŢIILOR LA ŢEVI
3   94-02088   00110709   D03D 15/04   ŢESĂTURĂ DE FIBRE CELULOZICE 100% ŞI PROCEDEU DE REALIZARE A ACESTEIA
4   94-02089   00110710   D03D 15/04   ŢESĂTURĂ DIN FIBRE CELULOZICE 100% SAU ÎN AMESTEC CU FIBRE POLIESTERICE ŞI PROCEDEU DE REALIZARE A ACESTEIA
5   94-02090   00110711   D06C 29/00   PROCEDEU DE FINISARE A ŢESĂTURILOR DIN FIBRE CELULOZICE SAU ÎN AMESTEC CU FIBRE POLIESTERICE
6   94-01077   00110790   B21B 25/00   DOP PENTRU LAMINOR PERFORATOR
7   96-02128   00112249   A63F 3/00   JOC LOGIC
8   143278   00113674   F15B 15/24   MOTOR RECTILINIU CU MIŞCARE ALTERNATIVĂ
9   92-200141   00115080   F16L 27/12   COMPENSATOR DE DILATAŢIE
10   a 2001 01125   00119337   A01K 67/04   PROCEDEU PRIVIND CREŞTEREA VIERMILOR DE MĂTASE, DIN SERIA DE PRIMĂVARĂ
11   a 2004 00258   00119878   C04B 11/02   PROCEDEU ŞI INSTALAŢIE PENTRU OBŢINEREA UNOR SORTIMENTE DE GIPS ŞI IPSOS
12   a 2004 00009   00120809   A61B 17/34   DISPOZITIV PENTRU ASPIRAŢIA CHISTULUI HIDATIC HEPATIC SAU A CHISTULUI DE OVAR
13   a 2004 00010   00120810   A61B 17/34   METODĂ ŞI DISPOZITIV DE FLUIDIZARE A CONŢINUTULUI CHISTULUI HIDATIC HEPATIC
14   a 2007 00272   00123118   C09K 17/00   PROCEDEU DE AMELIORARE A FERTILITĂŢII SOLURILOR ERODATE
15   a 2007 00273   00123437   A01G 25/16   METODĂ DE PROGNOZĂ A IRIGAŢIEI LA CULTURA PORUMBULUI
Pag.: 1

Timp acces=0 secunde"

Singurele referinte reale la OSIM  catre dumneata sunt cele de aici:
http://pub.osim.ro/publication-server/pdf-document?PN=RO126860%20RO%20126860&iDocId=1816&iepatch=.pdf
http://pub.osim.ro/publication-server/pdf-document?PN=RO127222%20RO%20127222&iDocId=2341&iepatch=.pdf
http://www.osim.ro/publicatii/brevete/bopi_2010/bopi_inv_06_2010.pdf
... care sunt cereri de brevete si nu brevete in sine. Cand vei putea DOVEDI brevetele dumitale o sa le vezi si pe ale mele.

Nu doresc sa intru in polemici seci. Dumneata esti cel care trebuie sa demonstreze ceva, nu eu, iar ceea ce ai de dovedit este ca stapanesti bazele fizicii si ca poti calcula lucru mecanic in camp gravitational (sau de ce nu, ca poti infirma paradigma curenta, preferabil cu ceva mai substantial decat varza pe care ai prezentat-o pe post de "calcule" si "dovezi"). Asadar ... pana cand nu imi arati ca stii ce este un camp de forte conservative... putin imi pasa de brevete, reale sau imaginare. Ca veni vorba ... presupunand ca ar fi reale, un nou mod de a strange un surub sau orice ar fi chestia despre care se face vorbire acolo, in nici un caz nu dovedeste calificarea dumitale de a vorbi despre generatoare in camp gravitational.
Nu imi place sa repet. Putin imi pasa de problemele dumitale, oricare ar fi natura lor. Daca esti in stare sa iti demonstrezi capacitatea de a intelege gravitatia ... uimeste-ma! Nu am de gand sa intru in jocul dumitale absurd in care ceri permanent dovezi si contesti tot ceea ce ti se aduce ca argument. Tot ce poti sa faci este sa spui ca ceilalti nu iti inteleg munca, ca nu esti apreciat cu adevarat ... si asa mai departe. Acolo de unde vin eu conteaza rezultatele, nu vorbele. Inceteaza cu joaca asta de copil de gradinita in care la orice solicitare venita din partea interlocutorilor, in loc sa raspunzi pui mai multe intrebari.
The needs of the many outweigh the needs of the few

ariel55

#738
Draga "odragos", fi atent la formatarile de text, acum apare "Pozitron" si te trage de "mana".Eu am patit-o de doua ori ...
In rest tine-o tot asa.Vezi ca dragul de Silvian Lica posteaza.El e titrat!
8)
O mica noutate: http://pub.osim.ro/publication-server/pdf-document?PN=RO126859%20RO%20126859&iDocId=1815&iepatch=.pdf
o droaie de inventatori! ;D ;D ;D
;)
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

ariel55

#739
Domnilor, ENERGIA TAHIONICA! un nou subiect. 8) http://dan-blog.ro/energia-tahionica.html

LICĂ VÎNTURIŞ SILVIAN al nostru posteaza la greu! Tanar, cu initiativa, cica lucreaza la Microsoft, ehe!... ;D
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

ioan

Ptr dl odragos,
raspuns la  mesaj #737, pag 50, 2013.

Citat partial odragos: "Prostii!
.........
Singurele referinte reale la OSIM  catre dumneata sunt cele de aici:
http://pub.osim.ro/publication-server/pdf-document?PN=RO126860%20RO%20126860&iDocId=1816&iepatch=.pdf
http://pub.osim.ro/publication-server/pdf-document?PN=RO127222%20RO%20127222&iDocId=2341&iepatch=.pdf
http://www.osim.ro/publicatii/brevete/bopi_2010/bopi_inv_06_2010.pdf
... care sunt cereri de brevete si nu brevete in sine. Cand vei putea DOVEDI brevetele dumitale o sa le vezi si pe ale mele.

Nu doresc sa intru in polemici seci. Dumneata esti cel care trebuie sa demonstreze ceva, nu eu, iar ceea ce ai de dovedit este ca stapanesti bazele fizicii si ca poti calcula lucru mecanic in camp gravitational (sau de ce nu, ca poti infirma paradigma curenta, preferabil cu ceva mai substantial decat varza pe care ai prezentat-o pe post de "calcule" si "dovezi"). Asadar ... pana cand nu imi arati ca stii ce este un camp conservativ de forte ... putin imi pasa de brevete, reale sau imaginare. Ca veni vorba ... presupunand ca ar fi reale, un nou mod de a strange un surub sau orice ar fi chestia despre care se face vorbire acolo, in nici un caz nu dovedeste calificarea dumitale de a vorbi despre generatoare in camp gravitational.
Nu imi place sa repet. Putin imi pasa de problemele dumitale, oricare ar fi natura lor. Daca esti in stare sa iti demonstrezi capacitatea de a intelege gravitatia ... uimeste-ma! Nu am de gand sa intru in jocul dumitale absurd in care ceri permanent dovezi si contesti tot ceea ce ti se aduce ca argument. Tot ce poti sa faci este sa spui ca ceilalti nu iti inteleg munca, ca nu esti apreciat cu adevarat ... si asa mai departe. Acolo de unde vin eu conteaza rezultatele, nu vorbele. Inceteaza cu joaca asta de copil de gradinita in care la orice solicitare venita din partea interlocutorilor, in loc sa raspunzi pui mai multe intrebari."


Raspunsul inventatorului: inventatorul a DOVEDIT cu calcule viabilitatea INVENTIEI.
Calculele complete pentru un CICLU se gasesc si in lucrarea cu titlul *Legea excentricitatii permanente* care se poate accesa pe site-ul [...] propriu care se gaseste si prin mesaje la acest topic.

In ceea ce priveste brevetele de inventie ele sunt PUBLICE si daca solicitati la OSIM:  Brevet de invenţie nr. 103644   ''Îmbinare prin jontare a grinzilor''  publicat la data de 22.09.1993 si Brevet de invenţie nr. 104221 ''Procedeu de fixare a unui ansamblu de lagăr, în construcţii metalice'' publicat la data de 22.11.1993, le veti GASII.

Dupa ce veti gasi cele doua brevete, astept scuze ...

Daca ati fi avut tehnologii brevetate le-ati fi ETALAT avand in vedere mandria cu care ati comentat calculele dvs pe care inca nu le-ati postat la cest topic...

In ceea ce priveste solicitarile dvs, asa cum am mai spus dovedeste cu calcule ADECVATE INVENTIEI faptul ca intelegi INVENTIA.

Opinia dvs ptr inventator (corecta sau nefondata) conteaza numai in ceea ce priveste INVENTIA, parerile dvs despre autor nu ma intereseaza ...

Inventatorul turbinelor gravitaţionale, Ioan Sabau, pensionar.

Pozitron

Citat din: ariel55 din Februarie 27, 2013, 07:51:14 AM
Draga "odragos", fi atent la formatarile de text, acum apare "Pozitron" si te trage de "mana".
Confirm faptul ca nu-mi plac formatarile exagerate. Va rog sa nu abuzati de ele pe acest forum.

<Pozitron>

odragos

#742
@Pozitron
Am inteles, voi mentine formatarea in limite decente.

@Ioan
Sper ca nu v-ati inchipuit ca o sa merg de nebun pana la OSIM doar ca sa ma conving ca aveti intr-adevar brevetele acelea. =)) Timpul meu este pretios!
Tot nu ati inteles: cand o sa imi puteti explica ce este un camp de forte conservative ... atunci mai discutam. Pana la un atare eveniment mi se pare inutil sa fac demonstratii care nu vor fi intelese de catre dv. In definitiv, nu ati inteles nici macar erorile din propriile dv. "calcule".

@Ariel55
Cred ca am discutat si cu dl. Lica Silvian pe celalalt forum. S-ar putea sa ma insel. Pe atunci aveam alt nick, eram george ... "ceva".

--------

Despre cum functioneaza morisca, citat de la adresa (http://gravitationalturbines-lucrumecanicmultiplu.com/descriere.ro.html):
CitatInventia se refera la un grup de turbine gravitationale care utilizeaza forta de gravitatie circa 97% si circa 0,001 pana la 3% energie electrica, pentru a produce mai multa energie conventionala, decat consuma.
Asadar:
97% forta de gravitatie [N] +
3% energie electrica [J] =
------------------------
100%? forțo-energie (sau șforță?) [C]

Daca ati crezut ca este vorba despre Coulomb v-ati inselat. Este vorba despre "CASTRAVETI", pentru ca asta "produce" dl. Ioan. Vazusem ca Electron il rugase pe Ioan intr-o postare anterioara sa ii arate calculul prin care a ajuns la aceste valori (procente). Cine crede ca acest calcul a fost prezentat? Dar ca va fi prezentat? Dar ca va fi prezentat in urmatorii 1000 de ani?
Daca cineva doreste sa conteste CASTRAVETELE ca unitate de masura a forțo-energiei, il rog sa imi demonstreze ce rezulta din adunarea unui Joule cu un Newton. Cine poate ghici de ce "inventia" nu a fost brevetata? Cine poate ghici care este "energia neconventionala"? Sa fie oare vorba despre energie ... gravitationala?

P.S. Nu mai spun nimic despre faptul ca "produce mai multa energie conventionala, decat consuma".
The needs of the many outweigh the needs of the few

ariel55

CitatIn ceea ce priveste brevetele de inventie ele sunt PUBLICE si daca solicitati la OSIM:  Brevet de invenţie nr. 103644   ''Îmbinare prin jontare a grinzilor''  publicat la data de 22.09.1993 si Brevet de invenţie nr. 104221 ''Procedeu de fixare a unui ansamblu de lagăr, în construcţii metalice'' publicat la data de 22.11.1993, le veti GASII.
In baza de date OSIM, accesibila din internet, nu pot fi gasite.Aveti amabilitatea de a ne da link-urile catre aceste minunate brevete?

De altfel ''Îmbinare prin jontare a grinzilor''  si ''Procedeu de fixare a unui ansamblu de lagăr, în construcţii metalice'' aduc completari importante "inventiei mileniului 3", nu-i asa?
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

ioan

#744
[SPAM]

odragos

@Ioan
Va rog sa cititi din nou postarea numarul #735. Acolo am scris ce trebuie sa faceti inainte de a purta o discutie cu mine.
The needs of the many outweigh the needs of the few

ioan

Ptr dl odragos,
raspuns la  mesaj #745, pag 50, 2013.

@Ioan
Va rog sa cititi din nou postarea numarul #735. Acolo am scris ce trebuie sa faceti inainte de a purta o discutie cu mine.

Raspunsul inventatorului
Nu ma intereseaza daca doriti sau nu sa discutati cu mine, nu v-am solicitat asa ceva ...

Pentru inventator conteaza numai comentariile despre inventie si numai la acele comentarii raspunde.

Deci numai daca faceti comentarii in legatura cu inventia inventatorul raspunde cu placere.

Daca doriti sa continuam mesajele incepute, despre aprecierile dvs nefondate, trebuie sa faceti ce este specificat (precizat) in mesajul #744, pag 50, 2013.

Inventatorul turbinelor gravitaţionale, Ioan Sabau, pensionar.

ioan

Ptr dl odragos,
raspuns la  mesaj #745, pag 50, 2013.

@Ioan
Va rog sa cititi din nou postarea numarul #735. Acolo am scris ce trebuie sa faceti inainte de a purta o discutie cu mine.

Raspunsul inventatorului
Avand in vedere interventia d-lui  Pozitron cu [SPAM] revin  numai cu finalul raspunsului din mesajul #744, pag 50, 2013.
..............................................
Citat partial odragos: "P.S. Nu mai spun nimic despre faptul ca "produce mai multa energie conventionala, decat consuma".

Raspunsul inventatorului: trebuie sa dovediti cu calculele dvs faptul ca nu produce mai multa energie conventionala (electrica), decat consuma.

Calculele dvs trebuie sa infirme calculele de la prima proba ...
.................
P.S. cand postati calculele ERONATE cu care v-ati laudat? 

Cand va cereti scuze in legatura cu cele doua tehnologii BREVETATE?

Un om CORECT isi cere scuze sau dovedeste ce AFIRMA.

Astept scuze sau o notificare de la OSIM postata la acest topic, cu nr de inregistrare aidoma precum procedeaza inventatorul in mesaje.

odragos

@Ioan
Va rog sa cititi din nou postarea #735.

Inainte de a va face orice fel de demonstratie trebuie sa imi explicati ce este campul de forte conservative. Trebuie mai intai sa probati faptul ca puteti intelege demonstratiile mele matematice. Acest lucru este necesar deoarece nu ati reusit sa identificati nici macar erorile din "calculele" dv. Daca nu stiti ce sunt fortele conservative nu puteti intelege demonstratia mea. Va rog sa nu mai repetati in mod inutil cererea de a face calcule pentru dv. cata vreme este limpede ca nu puteti intelege calcule mai simple.
The needs of the many outweigh the needs of the few

Electron

Citat din: odragos din Februarie 28, 2013, 10:26:06 AM
Inainte de a va face orice fel de demonstratie trebuie sa imi explicati ce este campul de forte conservative.
Salut, bine ai venit!

I s-a cerut lui ioan si pe Ecosapiens.ro sa demonstreze ca stie ce e acela camp conservativ, dar tot degeaba. ioan nu stie, si nici nu vrea sa stie, sau altfel spus, e ignorant si insista in ignoranta, asa cum e tipic raspandacilor de pseudo-stiinta in general si saralatanilor ordinari in particular.

---

Revenind la subiect, ioan, iti reamintesc faptul ca astept de la tine un raspuns clar, scurt si la obiect (poate fi un "da" sau "nu"), la urmatoarea intrebare: inaltimile totale coborate si urcate de greutati, IN CICLU, sunt strict egale sau sunt diferite?

Am vazut ioan, ca habar nu ai sa le calculezi corect, si ca insisti sa iti dai incompetenta pe fata respingand cu obiectii nule calculele respective postate de mine. Dar daca tu insisti sa-ti faci reclama negativa si sa te faci de toata minunea in public, n-ai decat.


e-
Don't believe everything you think.